Védések
Man sau-Wu sau
A Wing Chun alap kéztartása. Két védésből áll össze. Az egyik a Man sau (Wen shou, Üdvözlő kéz), ami nevéből következően az ellenfél technikájával először találkozó kéz, és a Wu sau (Hu shou, Védő kéz), ami leginkább akkor kap szerepet, ha nem sikerül az ellenfelet az első kéz távolságában megállítani. A Man sau a test előtt előrenyújtva helyezkedik el a Jung sin (középső vonal) és a Jung sam sin (középső szívvonal) kereszteződésében, vagyis a Négy kapu középpontjában. Így minden irányban ugyanolyan könnyedén tudunk vele mozdulni. A Wu sau szintén a test középvonalán helyezkedik el, de a Man sau-nál magasabban az áll és a torok előtt.
Paak sau
A Paak sau-val (Pai Shou, Tenyeres Védés) az ellenfél karját vezetjük ki vagy oldalra és hátra (főleg a belső kapus védéseknél, ez látható a képeken), vagy előre az ellenfél felé terelve az erőt (főleg a külső kapus védéseknél).
A védés a test előtt keresztben halad, a váll vonaláig.
Alkalmazása:
Taan sau
A Taan sau (Tan shou, Széttáró kéz) az egyik leggyakoribb Wing Chun hárítás. Leginkább egyenes, vagy kicsit íves vonalú támadások hárítására szolgál. A védést a középvonalon keresztül haladva, előrefelé vezetjük. Itt is csak a váll vonaláig visszük ki a kezet.
Alkalmazása:
Bong sau
A Bong sau (Bang shou, Szárny kéz) a Wing Chun stílus talán legismertebb technikája. Használatával itt is előre, s kicsit oldalirányban tereljük az ellenfél támadását.
Alkalmazása:
Jaam sau
A Jaam sau-nál (Zhanshou, Vágó kéz) ahogy a neve is mutatja, egy vágó mozdulattal a középvonalon leejtjük a kezünket. A védés leginkább egyenes vonalú támadások ellen szolgál.
Alkalmazása:
Gaan sau
A Gaan sau-t (Xian shou, Elválasztó kéz) ugyanúgy indítjuk, mint a Jaam sau-t, de nem állítjuk meg a középvonalunkon, hanem kifelé tereljük az ellenfél támadását. Leginkább lábtechnikák, s erőteljesebb kéztechnikák ellen használjuk.
Alkalmazása: